دانمارک

پادشاهی دانمارک کشوری است در شمال اروپا. که پایتخت آن کپنهاگ است.

کشور دانمارک از یک شبه جزیره به نام ژوتلند ( به دانمارکی: یولند jylland) و ۴۴۳ جزیره شکل گرفته است. ( تنها ۷۶ جزیره مسکونی هستند.) مهم‌ترین این جزایر شیلند (Sjælland)، فون (Fyn) و بورنهولم (bornholm) (شرقی‌ترین مکان دانمارک) هستند. دانمارک، ۴۳,۰۶۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و از خاور به دریای بالتیک، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می‌شود. به دلیل شمار زیاد جزایر، دانمارک دارای خط طولانی ساحلی به درازای ۷٫۴۱۳ کیلومتر است . مهم‌ترین شهرهای دانمارک عبارت‌اند از کپنهاگ (پایتخت) در جزیره شیلند، اوهوس، آلبورگ و اسبرگ در شبه جزیره ژوتلند و اودنسه در جزیره فون.

این کشور اسکاندیناوی در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از بهترین نفاط دنیا برای زندگی و پاسپورت آن معتبرترین پاسپورت دنیا انتخاب گردید.

این کشور با توجه به تقاضای بالای نیروی کار متخصص در آن دارای سیستم پذیرش متقاضیانی با تحصیلات بالاتر از فوق لیسانس و تجربه کاری مرتبط میباشد.متقاضی در این روش با آشنایی با یکی از زبانهای انگلیسی،آلمانی و یا یکی از زبانهای اسکاندیناوی واجد شرایط برای اخذ اقامت  سه ساله دانمارک در کمتر از ۱ سال میباشد.همچنین امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارکی در صورت شاغل بودن متقاضی در دانمارک بعد از این دوره سه ساله میباشد.

روش های اخذ ویزاهای کار و زندگی در دانمارک:

-لیست مثبت(positive list)که شامل رشته ای مورد نیاز در دانمارک است.

-گرین کارت-از طریق امتیازی که متقاضیان با بدست آوردن حد تصاب ۱۰۰ واجد شرایط برای اخذ این ویزا هستند.

-از طریق شرکتی(corporate scheme)

-حدنصاب درآمد(Pay limit Scheme)

-محققین

-ورزشکاران

-خود اشتغالان(self employed)

-کارگران مذهبی(Religious workers)

در هریک از روشها براساس شرایط متقاضی ویزای اقامت یک تا سه ساله اهدا خواهد شد که قابل تمدید نیز میباشد.